9 maja 2019 roku, w ramach Tygodnia Bibliotek, w cyklu Twórca i jego dzieło, na scenie nowotomyskiej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej pojawiła się Emi Jakk.

Emi odwiedziła Nowy Tomyśl na zaproszenie p. dyrektor Lucyny Kończal-Gnap. Autorka 10 zwykłych pytań do 100 niezwykłych ludzi została powitana bardzo ciepło przez organizatorkę spotkania i specjalistkę ds. animacji kulturalnej, p. Izabelę Putz oraz nowotomyskich czytelników.

Było mi (czyli Emilii, wydawczyni #10do100 oraz założycielce wydawnictwa Fabryka Dygresji) niezwykle miło prowadzić to szczególne spotkanie. Biblioteka w Nowym Tomyślu odgrywa niezwykle ważną rolę w moim życiu. To książki pochodzące właśnie z jej zbiorów ukształtowały mnie jako człowieka i rozwinęły pasję do literatury. Przedstawienie Emi Jakk oraz przybliżenie stworzonego przez nią projektu human being mieszkańcom Nowego Tomyśla było dla mnie bardzo ważne. W końcu to projekt od ludzi dla ludzi. Tych znajomych i totalnie obcych. I ja, mogąc spotkać się z osobami, które odwiedziły 9 maja moją ukochaną bibliotekę, choć nie znałam tych ludzi bezpośrednio, wiedziałam, że wiele nas łączy. M.in. uwielbienie książek i pasja do rozmów o literaturze.

Z całego serca, w imieniu autorki oraz swoim, dziękuję p. dyrektor Lucynie
Kończal-Gnap, p. Izabeli Putz oraz wszystkim pracownikom Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu za przepiękny wystrój sali, wspaniały poczęstunek dla gości oraz życzliwość, którą nas obdarzyli, dając możliwość zorganizowania tego przedsięwzięcia.

Przede wszystkim jednak dziękujemy każdemu uczestnikowi spotkania traktującego o #10do100. Zobaczyć Wasze twarze i zamienić z Wami kilka słów to doświadczenie naprawdę bezcenne. Mamy nadzieję, że 10 zwykłych pytań do 100 niezwykłych ludzi sprawią, że poświęcicie choć chwilę na zastanowienie się, co czyni nas szczęśliwymi i zadbacie o to pośród codziennej gonitwy obowiązków. Wspaniale, że byliście z nami i poświęciliście swój cenny czas, by spędzić z nami kilka chwil.

Do zobaczenia!